fbpx

Jen pár článků zpátky najdete zprávu o poklesu ceny akcií. Někteří klienti denně sledují situaci svých portfolií a při jakémkoli drobném výkyvu volají, co se děje a co mají dělat.

Je dobré ve světě akcií vnímat dva světy…

  • Pravidelná investice – pokud investujete pravidelně na delších časových horizontech, tak není potřeba výkyvy na trhu nějak extra řešit. Naopak klesající trend může být časem, kdy se pravidelnou investicí nakoupí více akcií.
  • Jednorázová investice – vzhledem k delšímu býčímu trhu je vhodné v tomto směru volit konzervativnější přístup. Zaparkovat své peníze do bezpečnějších přístavů. I tak např. Benjamin Graham doporučuje držet alespoň 25 % svého portfolia v akciích, abychom klienta nepřipravovali o výnos přehnaným “zkonzervativněním”.

Guvernér americké centrální banky oznámil, že v roce 2019 pravděpodobně nebude potřeba sazby nějak dramaticky zvyšovat. To uklidnilo situaci na trzích a projevilo se to rostoucím akciovým trendem. Tento trend podpořila také pozitivní zpráva o tom, že by mělo dojít k dohodě mezi USA a Čínou v otázce dovozních cel.

 

Autor článku: Ing. Jan Skryja
Zdroj: Patria.cz


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *